Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Vyberte si z našej ponuky turistickej obuvi, turistických nohavíc a čeloviek značky MAMMUT teraz za 30% zľavu.

 

.

 

Samo-masážne pomôcky Blackroll.

.

.

 

Turistické batohy za AKCIOVÉ ceny.

KONTAKTY

STYLE SPORT
tel: +421/ 944 510 110
napíšte nám

NOVINKY

arr3arr3NÁKUP NAD 100 € - POŠTOVNÉ ZADARMOPri nákupe v našom e-shope nad 100€, Vám systém automaticky odráta cenu za poštovné.... arr3POŠTOVNÉ - POSTAGEPOŠTOVNÉ / POSTAGE GEIS kuriér SK 4 € dobierka + 0,50 € GEIS kuriér...

TOVAR V AKCII

naša cena 37,80 €
skladom
naša cena 17,90 €
skladom
naša cena 44,91 €
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 89,00 €
skladom
naša cena 2,99 €
skladom
naša cena 27,90 €
skladom

Ako si správne vybrať bežeckú obuv ?

Bežecké tenisky skúšajte na konci dňa. Vaše nohy sa totiž v priebehu dňa vplyvom rôznych aktivít zväčšia a koncom dňa sú najväčšie. To vám môže pomôcť vyhnúť sa nákupu tenisiek, ktoré sú príliš malé. Označenie veľkosti topánok sa líši v závislosti na výrobcovi a sú aj často odlišné u rôznych modelov topánok od toho istého výrobcu. Preto budete možno potrebovať aj o polovicu alebo až o jedno celé číslo väčšiu či menšiu veľkosť, než si myslíte.

Ak si nie ste istí, dajte si vaše nohy zmerať. Avšak skutočná skúška príde až po niekoľkých odbehnutých kilometroch kedy si uvedomíte, že váš štýl behania a tvar bežeckej obuvi je pomerne viac podstatný ako farba či značka na bočnej strane tenisky. Pri behu rozlišujeme tri typy nášľapu  neutrálnym (ideálny stav), pronačným (tzv. nohy do X) a supinačným (tzv. nohy do O).

 

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere bežeckej obuvi je, v akom teréne či povrchu budete najčastejšie behať. Rozlišujeme dve základne kategórie bežeckej obuvi.

 

Cestná bežecká obuv

je určená na behanie po cestách, chodníkoch, spevnených terénoch s drobnými nerovnosťami a na príležitostný beh. Tenisky majú tlmiacu medzipodrážku prispôsobenú na väčšiu záťaž, ktorá ochráni Váš pohybový a oporný aparát pred možnými problémami.

 

Cestná bežecká obuv

Trailová bežecká obuv

je určená na behanie po neupravených terénnych trasách s kameňmi, blatom či inými prekážkami. Ideálna obuv na beh po lese či horských chodníkoch, preto majú špeciálne prispôsobenú podrážku aby sa Vám v mäkkom teréne nešmýkalo a dobre odrážalo.

 

TRAILOVÁ BEŽECKÁ OBUV

Koľko vydrží bežecká obuv ?

Obuv určená na objemový beh a tréningy  : okolo 1000 km. Ak teda priemerný bežec týždenne nabehá 35 km, ide o obdobie približne 7 mesiacov.

Obuv určená na preteky: do 500km, potom už obuv začne strácať svoje špecifické vlastnosti.

Určenie životnosti výrazne komplikuje fakt, že životnosť bežeckých tenisiek sa neodvíja od dní, mesiacov či rokov. Ľudia si životnosť často mýlia s dvojročnou záručnou lehotou. Za dva roky totiž bežci stihnú nabehať rôzny počet kilometrov. A ťažko môžeme očakávať, že by teniska vydržala rovnaký čas bežcovi, ktorý za týždeň nabehá stovku, aj tomu, kto behá 1-2x týždenne zopár kilometrov.

 

 

Ako spoznáme, že sú Vaše tenisky zrelé na odpočinok ?

stare topankyDá sa to poznať podľa toho, že už netlmia tak ako predtým. V dôsledku toho Vás začnú bolieť päty, priehlavky, predkolenia, kolená alebo chrbát. To všetko vplyvom prílišnej tvrdosti a nedostatočného tlmenia. Okrem pocitu výrazne nižšieho pohodlia sa dá prešliapaná tlmiaca vrstva poznať aj podľa celkového skrútenia bežeckej tenisky v prednej časti. Pomerne jasným a zreteľným prejavom konca životnosti je prešliapnutie gumovej podošvy skrz-naskrz.

 

Ďalším miestom, na ktorom sa môže prejaviť blížiaci sa koniec životnosti, je zvršok. Ten je najzraniteľnejším miestom bežeckej obuvi a je potrebné rozoznať, či chyba vznikla prirodzeným opotrebením, alebo chybou materiálu, či nejakým neželaným silným zakopnutím o terénnu nerovnosť. Chyba zvršku, ktorú by ste mali ihneď reklamovať, sa najčastejšie prejaví už v ranom štádiu používania tenisky. Ak sa Vám však zvršok prederie až po veľkej porcii nabehaných kilometrov, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ide o prirodzené opotrebenie a prípadná reklamácia takmer určite nebude uznaná. Ak príde k predratiu zvršku až postupom času, potom je veľmi pravdepodobné, že takto vzniknutej chybe prispela deformácia tenisky v oblasti tlmiacej vrstvy.